Başkan Cafer Esendemir’den Çetin Emeç’i Anma Mesajı
  • UDİMED
  • Gündem
  • Başkan Cafer Esendemir’den Çetin Emeç’i Anma Mesajı

Başkan Cafer Esendemir’den Çetin Emeç’i Anma Mesajı

ABONE OL
Mart 6, 2024 11:47
Başkan Cafer Esendemir’den Çetin Emeç’i Anma Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, 7 Mart 1990’da yaşananların sonunda öldürülen Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç’i ile andıklarını söyledi.

Çalışkanlığıyla başarılı oyunculara örnek teşkil ettiğimiz Çetin Emeç’in usta bir gazeteci ve saygın bir yönetici olduğunu vurgulayan Esendemir, yönetim kurulu adına oynadı, “Bugün sonra saygı ile an Çetin Emeç yaşasaydı kendisi gibi karakterli bir gazeteci ve yazarlar yetiştirecekti. Onun onurlu duruşu, her zaman başarılı olabileceğimiz meşalemiz olacaktır.” dedi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir,

Son Posta’da, Hayat Dergisi’nde, Hürgün Yayınları’nda, Milliyet ve Hürriyet’te görev yapan Çetin Emeç’in, Hürriyet’teki Genel Yayın Yönetmenliği sırasında basını hedef alan kurbanı olduğunu ifade eden Esendemir, şöyle devam etti: “7 Mart 1990’da birleştirilmek üzere İstanbul Suadiye’deki  hapishanede,  şoför  Sinan  Ercan’la birlikte öldürüldü. Naaşı Zincirlikuyu mezarlığına defnedildi. 38 yıllık gazeteci olan Emeç, Hürriyet Gazetesi yönetim kurulu üyesi ve yazarıydı.

Çetin Emeç, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Uluslararası Basın Enstitüsü ile Uluslararası Gazetecilik Basın Enstitüleri Federasyonu üyesiydi. Karanlık güçler tarafından hedef seçilen gazeteci yazar Çetin Emeç bilgi ve deneyimi ile tarih yazmıştır. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu olarak Çetin Emeç’i sevgi ve saygıyla anıyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.